Druhowie z Tarłowa mają nowy wóz za prawie 800 000 złotych!

Druhowie z Tarłowa mają nowy wóz za prawie 800 000 złotych! Fot. Gmina Tarłów Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy trafił do OSP Tarłów.

Podziel się:

Oceń:

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarłowie mogą mieć powód do dumy. Tuż przed świętami w jednostce odbyło się przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem na cztery koła.
W uroczystości udział wziął Poseł na Sejm RP Andrzej Kryj, wójt Gminy Tarłów Tomasz Kamiński oraz Komendant Powiatowy PSP w Opatowie st. kpt. Sylwester Kochanowicz. W tak ważnym dniu nie zabrakło także przedstawicieli strażaków-ochotników z gminy Tarłów, samorządowców, radnych i mieszkańców. 
 
Wójt Tomasz Kamiński skierował podziękowania dla posła Andrzeja Kryja za pomoc w pozyskaniu środków na zakup samochodu z funduszy rządowych oraz Komendantowi Powiatowemu PSP w Opatowie st. kpt. Sylwestrowi Kochanowiczowi za wsparcie ze strony Straży Pożarnej. 
 
Pojazd marki MAN TGM kosztował bagatela 780 435,00 zł. Środki finansowe pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach - wysokości 40 000,00 zł, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 320 000,00 zł, z Komendy Głównej PSP w Warszawie - 150 000,00 zł. 
Do tej kwoty dołączył się także Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, który przekazał 20 000,00 zł. Gmina Tarłów skorzystała z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, przekazując 107 663,51 oraz z środków budżetu gminy w wysokości 250 435,00 zł. 
 
Jednostka OSP w Tarłowie jest włączona do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, dzięki czemu dysponowana jest do takich samych zdarzeń jak strażacy zawodowi z Opatowa. 
 
Jak mówią druhowie z Tarłowa, nowy pojazd znacząco poprawi możliwości ich jednostki oraz tych sąsiednich. Strażacy podkreślili, że niezmiernie ważne jest wsparcie ze strony samorządu wobec organizacji, które służą lokalnej społeczności ratując życie i mienie. Jak twierdzą - ten zakup pozwoli jeszcze skuteczniej czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców i wpłynie na zwiększenie mobilności strażaków, szczególnie teraz podczas walki z koronawirusem. 
 
Z pewnością nowy MAN mieszkańcom gminy Tarłów posłuży na długie lata. 
Piotr Andryka | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe