Ochotnicza Straż Pożarna z Lipnika pozyskała nowy sprzęt

Ochotnicza Straż Pożarna z Lipnika pozyskała nowy sprzęt Fot. Gmina Lipnik W przekazaniu sprzętu uczestniczył wójt Andrzej Grządziel oraz Komendant Powiatowy PSP w Opatowie st. kpt. Sylwester Kochanowicz.

Podziel się:

Oceń:

Dzięki dotacji otrzymanej z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w ramach Funduszu Sprawiedliwości, gmina Lipnik zakupiła sprzęt, dzięki któremu została doposażona jednostka OSP w Lipniku.

Z rąk wójta gminy Lipnik Andrzej Grządziela oraz komendanta powiatowego PSP w Opatowie st. kpt. Sylwestra Kochanowicza, prezes OSP Lipnik Jarosław Szczecina odebrał sprzęt ratownictwa drogowego. Na całość przekazanego sprzętu złożyły się: zestaw do cięcia pedałów, zestaw do oznakowania miejsca zdarzenia, kliny do stabilizacji pojazdów oraz zapory drogowe. 

Wartość sprzętu jaki zakupiła gmina Lipnik na potrzeby jednostki wyniosła 14 939,30 zł, zaś wartość dotacji pokryła 14 689,30 zł, przy wkładzie finansowym samej gminy zaledwie 250 złotych. 

Przypomnijmy, że jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipniku włączona jest do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. W związku z tym druhowie ochotnicy dysponowani są do wszelkich zdarzeń drogowych, pożarów czy klęsk żywiołowych, w celu pomocy w działaniach Państwowej Straży Pożarnej z Opatowa. 

Piotr Andryka | [email protected]

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe