Skorzystaj z ulgi i dotacji na instalację fotowoltaiczną w 2021

  • 12.01.2021, 17:35
  • Artykuł sponsorowany
Skorzystaj z ulgi i dotacji na instalację fotowoltaiczną w 2021 Fot. Sunday Polska materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

Jeżeli chcesz zainwestować w instalację fotowoltaiczną, ale nie wiesz czy to Ci się opłaca, w tym artykule pokażemy Ci, ile zaoszczędzisz oraz czy i jakie dofinansowanie możesz uzyskać, a także czy będziesz mógł skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej w 2021 roku.

Co najmniej 5 powodów, dla których instalacja fotowoltaiczna w Sandomierzu naprawdę się opłaca

Po pierwsze, w Sandomierzu panują dobre warunki pogodowe dla inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Poziom tutejszego nasłonecznienia i okolicach wynosi ok. 1100 W na m2 na rok. Podobne warunki będą również w gminach: Dwikozy, Klimontów, Koprzywnica, Łoniów, Obrazów, Samborzec, Wilczyce, Zawichost. To lepsze warunki niż w wielu innych rejonach Polski, np. w jej północnej części.

Po drugie, dzięki instalacji fotowoltaicznej można generować oszczędności nie tylko na rachunkach za prąd, ale także i za ciepło. 25% energii pozyskiwanej przez pompę ciepła stanowi energia elektryczna, dlatego jeśli zintegrujesz instalację z pompą ciepła, Twój dom stanie się nie tylko efektywny energetycznie, ale także w 100% ekologiczny.

Po trzecie, możesz skorzystać z programu „Czyste Powietrze”. Program „Czyste Powietrze” to ogólnopolski program wsparcia finansowego dla budynków jednorodzinnych, które zostaną poddane procesom termomodernizacji wraz z modernizacją systemu grzewczego, a kwota dotacji może wynieść nawet 37 000 zł. Możesz także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Po czwarte, prąd w Polsce nieustannie drożeje. Z roku 2019 na 2020 ceny wzrosły o blisko 12%, a w 2021 wzrosły o kolejne 10%, co jest efektem wejścia w życie opłaty mocowej. I to niestety nie koniec podwyżek. Na szczęście, doskonałą alternatywą dla dostarczanego z sieci prądu jest instalacja fotowoltaiczna, dzięki której zaczniesz produkować własny prąd za niższą, ale przede wszystkim stałą cenę.

Program „Czyste Powietrze” i ulga termomodernizacyjna – ile dofinansowania na instalację fotowoltaiczną?

Nie musisz z własnego budżetu finansować całego kosztu instalacji fotowoltaicznej. Istnieje kilka dofinansowań na instalację fotowoltaiczną, z których możesz skorzystać – w tym, dotacja z programu „Czyste Powietrze” i planowana na I połowę 2021 roku kontynuacja dotacji z Programu „Mój Prąd”. Poza dotacją, możesz także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

 

Pozyskaj nawet 37 000 zł z programu „Czyste Powietrze” .

Z programu „Czyste Powietrze” możesz pozyskać dofinansowanie w wysokości do 37 000 zł, w tym:

  • do 32 000 zł dotacji na termomodernizację budynku, w tym dofinansowanie na pompę ciepła,
  • aż 5 000 zł dofinansowania na instalację fotowoltaiczną.

Dowiedz się więcej o programie „Czyste Powietrze”.

Szczegóły dotyczące formy i wysokości dofinansowania z nowej edycji Programu „Mój Prąd” nie są jeszcze potwierdzone przez NFOŚiGW.

 

Nawet 53 000 zł z ulgi termomodernizacyjnej – odlicz koszt instalacji fotowoltaicznej od podstawy opodatkowania

Dzięki uldze termomodernizacyjnej możesz odliczyć koszt instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła od podstawy opodatkowania. Jej wysokość zależy od Twoich przychodów i ceny instalacji fotowoltaicznej.

 

Zobacz, ile możesz kosztować Cię instalacja fotowoltaiczna z uwzględnieniem ulg i dotacji

Aby jednoznacznie odpowiedzieć Ci na pytanie, ile zaoszczędzisz inwestując w instalację fotowoltaiczną, konieczne jest przeprowadzenie audytu fotowoltaicznego wykonywanego przez doradcę Sunday Polska podczas bezpłatnej konsultacji. Zależne jest to od przede wszystkim od tego, jakie jest Twoje zużycie energii elektrycznej. Przykładowo, dla czteroosobowej rodziny instalacja powinna mieć moc ok. 5kW. Średni koszt takiej inwestycji, to ok. 25 000 zł, bez uwzględnienia dotacji i odliczenia ulgi, o których pisaliśmy powyżej, dodatkowo inwestycja w fotowoltaikę zwróci się w ciągu zaledwie kilku lat. Co więcej, już w pierwszym miesiącu korzystania z własnego prądu rachunki znacznie zmaleją.

 

Fotowoltaika na kredyt lub leasing? To możliwe!

Fotowoltaika na kredyt lub leasing to kolejna, bardzo opłacalna forma finansowania inwestycji w instalację fotowoltaiczną. Dzięki niej, nie musisz pokrywać całego kosztu instalacji z własnego budżetu. Obydwa rozwiązania oferuje Sunday Polska. Zostając klientem tej firmy, możesz mieć instalację o mocy 4,95 kW już od 179 zł/mies. Poznaj pełną ofertę na fotowoltaikę i pompy ciepła w Sunday Polska, lidera branży w Polsce.

Zapewnij bezpieczeństwo energetyczne sobie i swojej rodzinie!

Fotowoltaika opłaca się pod wieloma względami! Instalacja fotowoltaiczna jest skutecznym sposobem nie tylko na zaoszczędzenie na drożejącym prądzie, ale także na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego sobie i rodzinie. Dzięki długiej żywotności paneli fotowoltaicznych, na wytworzonej przez nie energii skorzystasz nie tylko Ty, ale także kolejne pokolenie. Finansowe udogodnienia dla osób, które chcą przejść na zieloną energię pokazują, że odnawialne źródła, w tym instalacja fotowoltaiczna to kierunek, w jakim zmierza świat. Pamiętaj, że inwestując w panele fotowoltaiczne z Sunday Polska dostajesz na nie nawet 30 lat gwarancji. Co więcej, domowe elektrownie fotowoltaiczne są przyjazne dla środowiska. Na takiej inwestycji skorzysta więc nie tylko Twoja rodzina, ale także cała planeta. Ty też dołącz do zielonej zmiany!

Dowiedź się więcej o ofercie Sunday Polska! Aby umówić spotkanie z doradcą, zadzwoń na numer 609 711 711 lub skorzystaj z formularza na stronie internetowej Sunday Polska.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe