Piotr Rubik w Sandomierzu. Kompozytor prowadził zajęcia z młodzieżą

  • 12.01.2021, 16:43 (aktualizacja 12.01.2021, 17:19)
  • Telewizja STV.pl | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Znany kompozytor i dyrygent odwiedził dziś Sandomierz. W królewskiej scenerii Muzeum Okręgowego poprowadził warsztaty wokalne. Muzyczne zamieszanie w sandomierskim Zamku Kazimierzowskim było spowodowane serią „Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich”, która odbywa się w ramach nowej inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Ferie po królewsku online”.

Dziś w ramach prowadzonych działań odbywały się nagrania do serii „Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich”, w których brał udział znany kompozytor Piotr Rubik. Tuż przed warsztatami muzycznymi z młodymi przedstawicielami Sandomierza odbył się briefing prasowy, w którym Piotr Rubik opowiedział nie tylko o inicjatywie MKiDK, ale również o swojej pracy kompozytora i najbliższych muzycznych planach. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Muzeum Okręgowe w Sandomierzu po raz pierwszy ma okazję brać udział w inicjatywie, jaką dla dzieci i młodzieży na przerwę zimową przygotowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Chodzi o akcję „Ferie po królewsku online” do której zostało zaangażowane siedem Rezydencji Królewskich.  Jak przyznała podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami Iwona Łukawska, dyrektor sandomierskiego muzeum takie akcje, to znakomita okazja do promocji nie tylko tej instytucji, ale również całego miasta. 


Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji oraz na ich profilach w mediach społecznościowych będą publikowane propozycje online dla dzieci. Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty, bajki i legendy dla najmłodszych oraz atrakcyjne spotkania ze znanymi youtuberami uzupełnią programy indywidualne przygotowane przez każdą z Rezydencji. 


W akcję w której bierze udział Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaangażowano również Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Muzeum Narodowe w Lublinie.


Ideą projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego w otoczeniu kultury poprzez internetowe łącza. W akcji udział wezmą znani youtuberzy i influencerzy. Nie zabraknie także popularnych postaci znanych z ekranów telewizyjnych, które poprowadzą wirtualne spotkania dla dzieci z przestrzeni muzealnych. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe