Koronawirus: Zaskakująco niska liczba zakażeń w kraju. W regionie jednak rośnie liczba zgonów

Koronawirus: Zaskakująco niska liczba zakażeń w kraju. W regionie jednak rośnie liczba zgonów Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

Na stronach rządowych pojawiły się informacje, że we wtorek 12 stycznia zanotowano 5569 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Poinformowano także o śmierci 326 osób. Jak wynika z informacji przekazanych przez ministerstwo zdrowia w ciągu ostatniej doby w województwie świętokrzyskim odnotowano 108 przypadków koronawirusa oraz 11 zgonów.
Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono w Kielcach - 33. Ponadto, 18 infekcji odnotowano w powiecie kieleckim, 10 w sandomierskim, 8 w jędrzejowskim oraz po 7 w koneckim i ostrowieckim. Zarażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono również u 5 mieszkańców powiatu starachowickiego, 5 z opatowskiego, 4 z kazimierskiego, 3 z buskiego, 3 ze staszowskiego, 2 ze skarżyskiego, 2 z włoszczowskiego i u jednej osoby z powiatu pińczowskiego.
 
Aż pięć zgonów zanotowano w powiecie starachowickim. Walkę z chorobą przegrało także po dwóch mieszkańców z powiatów: buskiego, skarżyskiego i Kielc. Z wszystkich 11 ofiar śmiertelnych 10 miało choroby współistniejące.
 
Od początku epidemii w regionie świętokrzyskim stwierdzono 36 768 zachorowań oraz 946 zgonów.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe