Duża dotacja dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście. Zobacz na co pójdzie ponad 600 tysięcy złotych

Duża dotacja dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Zawichoście. Zobacz na co pójdzie ponad 600 tysięcy złotych Fot. Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

Podziel się:

Oceń:

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zawichoście otrzymał w ramach unijnego wsparcia 600 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Pieniądze zostaną wykorzystane na utworzenie w tej jednostce nowych kierunków kształcenia. Już niebawem będą tam się szkolić monterzy instalacji wykończeniowej i stolarze.
W jednostce uruchomione zostało już liceum ogólnokształcące, jednak jak zauważył starosta sandomierski, Marcin Piwnik nie do końca taki kierunek działalności się sprawdził.
 
- Pamiętamy, że jakiś czas temu uruchomiliśmy liceum. Widzimy jednak, że ten kierunek się nie sprawdził. Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom i aktualnym propozycjom, jakie kieruje do nas kierownictwo tej placówki, żeby pójść w stronę szkolnictwa zawodowego – mówi starosta Marcin Piwnik.
 
MOW w Zawichoście częściowo już na takie kierunki kształcenia jest przygotowany, ponieważ na stanie jednostki są już niektóre maszyny i sprzęty. Tomasz Huk, przewodniczący rady powiatu sandomierskiego wyjaśnił, że pozyskane pieniądze zostaną w dużej mierze wykorzystane na doposażenie poszczególnych pracowni.
 
- Wszystko wymaga jeszcze odpowiedniego doposażenia. To będzie nie tylko zakup maszyn i sprzętu. Środki przeznaczone zostaną także na szkolenia zawodowe dla nauczycieli i wychowanków, pomoce dydaktyczne, oprogramowanie do nauki zawodu. Zakupione zostaną również odpowiednie ubrania – wyjaśnia Tomasz Huk.
 
Uruchomienie zawodowych kierunków kształcenia ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy. Uchwała o utworzeniu nowych kierunków kształcenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Zawichoście, w którym obecnie przebywa ponad sześćdziesięciu wychowanków, zostanie podjęta na najbliższej sesji rady powiatu.
 

 

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe