Dzieci ze świętokrzyskich szkół wrócą do szkolnych ławek jako jedne z pierwszych? Jest komentarz ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego

Dzieci ze świętokrzyskich szkół wrócą do szkolnych ławek jako jedne z pierwszych? Jest komentarz ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

Bardzo prawdopodobna jest sytuacja, że dzieci z województwa świętokrzyskiego uczące się w klasach 1-3 wrócą do szkół 18 stycznia. Jednak w sprawie powrotu dzieci z tych klas do szkół do szkolnych ławek brane pod uwagę są dwa warianty. Jak potwierdził na dzisiejszej konferencji minister zdrowia, Adam Niedzielski w grę ma wchodzić albo przedłużenie aktualnych obostrzeń i kontynuowanie nauki zdalnej, albo powrót do nauki stacjonarnej, choć tylko w dwóch województwach.
Powrót do szkół zależy tak naprawdę od rozwoju sytuacji epidemicznej w Polsce – powtarzają od kilku tygodni rządzący. Minister edukacji Przemysław Czarnek w poniedziałek w jednej z rozgłośni radiowych zapowiadał nawet, że to, czy dzieci po feriach wrócą do nauki stacjonarnej, będzie zależało od przyrostu nowych zakażeń w połowie tygodnia. Z jego słów wynikało, że jeśli w okolicy środy liczba nowych zakażeń będzie utrzymywać się na poziomie 10 tysięcy, to jest szansa, że dzieci wrócą do nauki stacjonarnej 18 stycznia. W tym samym czasie szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, który był gościem Wirtualnej Polski, twierdził, że decyzja dotycząca powrotu do szkół zostanie ogłoszona w najbliższym możliwym czasie.
 
Kilka godzin później w kwestii edukacji głos zabrał też minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu przekazał, że obecnie rozważane są dwie opcje. Pierwsza z nich to przedłużenie aktualnych obostrzeń z uruchomieniem szkół w trybie nauki zdalnej, a druga to ewentualne uruchomienie nauki w klasach 1-3, ale tylko w tych regionach, które w tej chwili wydają się najmniej obciążone dolegliwością pandemii. Jak mówił Niedzielski, chodziłoby o dwa województwa - małopolskie i świętokrzyskie.
 
Decyzja ws. szkół nie miałaby się też opierać tylko na dziennej liczbie nowych zakażeń w Polsce. - Będziemy również brali pod uwagę to, co się dzieje dookoła, bo trudno myśleć, że będziemy zieloną wyspą, w sytuacji, kiedy wszędzie dookoła - w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii szczególnie dzieją się rzeczy, które wskazują już na uruchomienie trzeciej fali – mówił szef MZ.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe