Dwanaście firm chce rozbudować most na Wiśle w Sandomierzu

Dwanaście firm chce rozbudować most na Wiśle w Sandomierzu GDDKiA

Podziel się:

Oceń:

Dwunastu wykonawców jest zainteresowanych rozbudową mostu przez Wisłę w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. Tyle ofert złożonych zostało w przetargu na realizację inwestycji.

Oferty opiewają na kwoty w przedziale od około 68,6 mln do 121,8 mln złotych. Inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczyła na realizację zadania około 104,7 mln złotych. Wszyscy wykonawcy zobowiązali się do zrealizowania inwestycji w czasie niewiele ponad dwa lata podpisania umowy z doliczeniem zimy w czasie robót budowlanych.

Inwestycja będzie realizowana w systemie „Projektuj i buduj”, co oznacza, że zadaniem wykonawcy będzie dokonanie optymalizacji projektowych, a następnie rozbiórka znacznej części istniejącego obiektu, wzmocnienie istniejących podpór, wybudowanie na nich nowej konstrukcji zbliżonej wizualnie do tej istniejącej oraz włączenie mostu do istniejącego układu komunikacyjnego miasta.  

Docelowo przeprawa przez Wisłę w ciągu drogi krajowej nr 77 Lipnik - Sandomierz - Stalowa Wola - Przemyśl komunikującej Świętokrzyskie z Podkarpaciem, ma być dwujezdniowa. W takim celu w 2011 roku wybudowany został nowy most, biegnący równolegle do starego obiektu. Ten ostatni wyłączony został z ruchu ze względu na zły stan techniczny dwa lata później. W 2018 roku zatwierdzony został program inwestycji zakładający uzyskanie nowej decyzji środowiskowej dla rozbudowy mostu, wyburzenie starej konstrukcji mostowej i wybudowanie nowej z uwzględnieniem aktualizacji projektowych.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bolek
Bolek 10.01.2021, 15:25
Sam most nie rozwiąże problemów komunikacyjnych w tym miejscu. Konieczna jest realizacja Lwowskiej bis.

Pozostałe