Klimontów: Stara mleczarnia zmienia się w Dom Seniora i filię M-GOK

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Klimontowie wielkich inwestycji ciąg dalszy. Tym razem samorząd postanowił zrobić coś dla seniorów i stworzyć im miejsce do spotkań i integracji, wykorzystując do tego budynek dawnej mleczarni. Inwestycja idzie pełną parą, aby już za kilka miesięcy mógł rozpocząć tam swoją działalność dom dziennego pobytu oraz klub dla seniorów.

Jednak zanim seniorzy wejdą do tego miejsca, budynek dawnej mleczarni musi przejść gruntowny remont. Jeszcze niedawno miejsce przyszłych spotkań seniorów i działalności filii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie wyglądało mało imponująco. Jednak przez kilka miesięcy intensywnych prac budynek systematyczne zmienia swoje oblicze. Do tej pory wyremontowano tam elewację i wymieniono okna i dach. Teraz natomiast trwają jeszcze prace budowlano – remontowe wewnątrz.


Na parterze budynku powstanie dzienny dom Senior+, na co gmina pozyskała 298 737,82 złotych dotacji w ramach rządowego wieloletniego programu Senior+. Natomiast piętro budynku zostanie zagospodarowane pod filię Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Klimontowie oraz klubu seniora. Tę inicjatywę udaje natomiast się zrealizować w ramach dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 500 000,00 złotych. Wartość wszystkich inwestycji gminę kosztować będzie ponad półtora miliona złotych. 


Z zajęć w nowym ośrodku skorzysta 15 seniorów. Filia MGOK pozwoli natomiast na prowadzenie zajęć artystycznych, na które nie pozwalają obecne warunki lokalowe. Obiekt będzie gotowy w połowie tego roku.

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Klimontowa
Mieszkaniec Klimontowa 11.01.2021, 11:43
Super.
Proponuję jeszcze aby "Miasto Klimontów " postarało się ( w końcu to miasto) o programy, dofinansowanie np na przydomowe oczyszczalnie ścieków, wymianę pieców.
Korzystnie dla ludzi i środowiska.


Pozostałe