Koronawirus: Epidemia nie odpuszcza. Nagły wzrost nowych zakażeń i zgonów w regionie

Koronawirus: Epidemia nie odpuszcza. Nagły wzrost nowych zakażeń i zgonów w regionie

Podziel się:

Oceń:

W dzisiejszym raporcie Ministerstwa Zdrowia poinformowano o aż 14 151 nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Wzrost zachorowań nastąpił także w województwie świętokrzyskim, gdzie odnotowano 218 zakażeń. Niepokojące są również informacje ministerstwa o kolejnych zgonach. W sumie w Polsce zmarło 553 osób, z czego 12 w naszym regionie.
Najwięcej nowych infekcji dotyczy powiatu kieleckiego - 45 i Kielc - 36. Ponadto, po 19 przypadków odnotowano w powiatach: koneckim, sandomierskim i starachowickim, 14 w skarżyskim, 13 w jędrzejowskim, po 11 w ostrowieckim i staszowskim, 10 w opatowskim, 9 we włoszczowskim, 7 w buskim, 4 w kazimierskim i 1 w pińczowskim.
 
Niestety, w wyniku zakażenia COVID-19 zmarło 5 osób w Kielcach, 2 w powiecie kieleckim po 1 w jędrzejowskim, koneckim, opatowskim, starachowickim i staszowskim.
 
W województwie świętokrzyskim od początku epidemii stwierdzono 35 998 zachorowań oraz 915 zgonów
 
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe