Bp Marek Solarczyk nowym ordynariuszem diecezji radomskiej

  • 05.01.2021, 11:21 (aktualizacja 05.01.2021, 16:12)
  • Telewizja STV.pl | [email protected]
Bp Marek Solarczyk nowym ordynariuszem diecezji radomskiej Fot. KEP Bp Marek Solarczyk, biskup radomski

Podziel się:

Oceń:

Znany z pogody ducha i wyjątkowej otwartości biskup Marek Solarczyk został powołany na stanowisko biskupa ordynariusza diecezji radomskiej przez papieża Franciszka 4 stycznia 2021 roku. Objęcie przez biskupa Solarczyka tego stanowiska ma związek z osiągnięciem wieku emerytalnego przez biskupa Henryka Tomasika, który w poniedziałek obchodził swoje 75 urodziny.
Nowy biskup radomski Marek Solarczyk urodził się w 1967 roku w Wołominie. Święcenia prezbiteratu przyjął w 1992 roku w Katedrze Warszawsko-Praskiej pw. św. Floriana w Warszawie. W tej samej świątyni przyjął także w 2011 roku święcenia biskupie. Biskup Marek Solarczyk jest przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży, delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz ds. powołań, przewodniczącym Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, członkiem Komisji Duchowieństwa, Komisji Wychowania Katolickiego, Zespołu ds. Dialogu ze Wspólnotą Kościelną Ewangelicko Augsburską, Zespołu ds. Kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej Fundacji „Opoka”.

Diecezja radomska swoim zasięgiem obejmuje również parafie w województwie świętokrzyskim. Diecezja sięga do Tarłowa (powiat opatowski), jak również Starachowic i Skarżyska Kamiennej. 

 

 

 

HERB


Pole herbu jest koloru błękitnego, który w heraldyce symbolizuje prawość, wierność, stałość, pobożność, lojalność, a także działalność na niwie dyplomatycznej. Pośrodku pola, wewnątrz koła, mamy połączone dwie greckie litery, będące inicjałami tytułu: Jezus Chrystus (skrzyżowanie liter: I oraz X). … >> [WIĘCEJ]

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe