SANDOMIERZ: Troje dzieci urodziło się 1 stycznia 2021 roku

SANDOMIERZ: Troje dzieci urodziło się 1 stycznia 2021 roku Anna Szewczyk // Starostwo Powiatowe w Sandomierzu Marcin Piwnik, starosta sandomierski w sobotę, 2 stycznia 2021 osobiście pogratulował mamom i wręczył wyprawki.

Podziel się:

Oceń:

Chłopiec i dwie dziewczynki urodzili się w sandomierskim szpitalu w pierwszym dniu Nowego Roku. Pierwszy na świat, kwadrans po północy, przyszedł Bartek. Poród odbył się siłami natury. W rodzinie to trzecie dziecko.

Druga na świat przyszła Małgorzata (pierwsze dziecko matki). Podobnie jak u Bartusia, poród o godzinie 11:35 odbył się siłami natury. Trzecia na świecie, przez cesarskie cięcie pojawiła się Marysia, o godzinie 14:30. W rodzinie to drugie dziecko.

W 2020 roku w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu urodziło się ponad pół tysiąca dzieci.

- To bardzo optymistyczne dla powiatu sandomierskiego, że w pierwszym dniu 2021 roku urodziło się troje dzieci. W ostatnim dniu grudnia 2020 roku na świat przyszło dwoje dzieci. Bardzo się z tego cieszymy i chcielibyśmy pogratulować mamom, dlatego przygotowaliśmy wyprawki, w których znajdują się pieluchy, kosmetyki do pielęgnacji, ubranka oraz zabawki - mówi Marcin Piwnik, starosta sandomierski, który 2 stycznia osobiście wręczył wyprawki matkom urodzonych dzieci.

Z oddziału położniczego w sandomierskim szpitalu korzystają nie tylko przyszłe mamy, mieszkające w powiecie sandomierskim. Rodzą kobiety mieszkające na stałe w powiatach ościennych: staszowskim, opatowski, tarnobrzeskim, czy kraśnickim (Annopol). Mama Marysi urodzonej 1 stycznia tego roku w sandomierskim szpitalu jest mieszkanką powiatu opatowskiego, gminy Ożarów.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ewelinka
ewelinka 11.01.2021, 08:18
no wreszcie pierwszy byl chłopiec heehehehbo tak to my gora jestesmy hihihih

Pozostałe