Z KRAJU: Czekają nas gigantyczne podwyżki cen prądu w 2021 roku

Z KRAJU: Czekają nas gigantyczne podwyżki cen prądu w 2021 roku archiwum Ceny za prąd w 2021 będą wyższe

Podziel się:

Oceń:

Średnio od niektórych wzrośnie o 10-13 procent rachunek za prąd w 2021 roku. Związane jest to z opłatą, tak zwaną mocową.

Jak podaje "Super Express" statystyczny singiel w 2021 roku zapłaci za prąd więcej o 53 złote. Z kolei dwuosobowa rodzina, zapłaci rocznie o około 90 złotych więcej. Opłata "mocowa" zależna będzie od zużycia energii. Im więcej pochłonie je gospodarstwo domowe, tym większa będzie opłata: od 1,87 złotego do 10,46 złotych za miesiąc. W każdym razie więcej, zapłaci każdy z nas.

Przedstawiciele partii rządzącej zapewniali, że podwyżek nie odczują gospodarstwa domowe. Proponowano dopłaty do rachunków. Z zapowiedzi zostało niewiele, a  za energię płacimy najwięcej w Europie. Tymczasem ceny prądu wpłyną na podwyżki wielu produktów. Energia elektryczna jest jednym z większych kosztów polskich firm.

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe