Z KRAJU: Będą wysokie mandaty za poruszanie się w sylwestra wieczorem

Z KRAJU: Będą wysokie mandaty za poruszanie się w sylwestra wieczorem

Podziel się:

Oceń:

Tegoroczny sylwester upłynie pod znakiem zakazów. Jak już informowaliśmy sylwestra będziemy musieli w gronie najbliższych w domowych zaciszu z zakazem przemieszczania w tle. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że „będą mandaty za wychodzenie w sylwestra”.
- Tak, będą mandaty.Policja po każdej interwencji może sporządzić wniosek o postępowanie administracyjne, a tam wymierzona jest kara do 30 tys. złotych i jest egzekwowana z konta w ciągu 7 dni. Dopiero potem można się odwołać – zapowiada minister zdrowia.
 
W poniedziałek szef KPRM, Michał Dworczyk wyjaśnił, że godziny policyjnej w sylwestra nie będzie, jednak będzie zakaz przemieszczania się. Prawo do swobodnego przemieszczania się będzie ograniczone na podstawie rozporządzenia, wydanego zgodnie z ustawą z 2008 roku.
 
– Mamy konstytucję, art.52, który wprowadza możliwość ograniczenia ustawą swobody poruszania się. Ustawa o zwalczaniu i zapobieganiu chorobom zakaźnym ma art. 46 a następnie jest rozporządzenie – wyjaśnia szef resortu zdrowia.
 
Adam Niedzielski w rozmowie w jednej z ogólnopolskich rozgłośni radiowych zaapelował o przestrzeganie nałożonych zakazów i obostrzeń.
 
- Wszyscy mamy dosyć, ale jeśli pozwolimy sobie na to, żeby trzecia fala się rozwinęła, skutkiem większej liczby interakcji świąteczno-noworocznych, to my się nie podniesiemy – mówił minister zdrowia.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe