PROGRAM.STUDIO: Monika Borycka-Burek: Bursa Szkolna cieszy się zaufaniem uczniów i lokalnej społeczności

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Monika Borycka - Burek, dyrektor Bursy Szkolnej przy ulicy Wojska Polskiego w Sandomierzu opowiedziała nam jak pandemia wpłynęła na działalność placówki i dlaczego młodzież, zamiast dojeżdżać, woli mieszkać w bursę.

Zdaniem pani dyrektor, młodzież wybiera bursę, ponieważ koszt mieszkania i opłata za wyżywienie są tańsze niż codzienne dojazdy. W bursie mieszka młodzież z Podkarpacia, Lubelszczyzny i naszych powiatów ościennych.

Pani dyrektor powiedziała, że w wakacje, na nocleg w bursie przyjmowano grupy wycieczkowe, które dość solidnie zasilały budżet instytucji. Pandemia ograniczyła turystykę i ograniczyła też wpływy do kasy. Wycieczek było mniej.

Od tygodnia, w bursie można kupić pierogi, naleśniki i krokiety. Koszt 18 złotych za kilogram. - Wszystko robimy na miejscu, bez chemii, dodatków, takie domowe smaki - wylicza pani dyrektor i zachęca do zakupu.

Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe