Koronawirus: Ponad 250 nowych zakażeń i 19 zgonów w regionie

Koronawirus: Ponad 250 nowych zakażeń i 19 zgonów w regionie Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

W ciągu ostatniej doby w województwie świętokrzyskim potwierdzono 252 nowe zakażenia koronawirusem. W województwie nie obyło się również bez kolejnych zgonów. Z powodu choroby COVID-19 zmarło kolejnych 19 mieszkańców regionu.
Najwięcej zarażeń patogenem potwierdzono u mieszkańców powiatu skarżyskiego - 61 i Kielc - 38. Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 stwierdzono ponadto u 24 osób z powiatu opatowskiego, 22 z kieleckiego, 21 z buskiego, 21 z jędrzejowskiego, a także u 14 mieszkańców z powiatu koneckiego, 13 z sandomierskiego, 11 ze starachowickiego, 10 ze staszowskiego, 7 z ostrowieckiego i 7 z pińczowskiego, jak również u 2 osób z powiatu włoszczowskiego i osoby z powiatu kazimierskiego.
 
Z powodu zachorowania na COVID-19 ostatniej doby zmarły 4 osoby z powiatu koneckiego, 3 z kieleckiego, 3 z ostrowieckiego i 3 mieszkańców Kielc oraz 2 ze skarżyskiego. Choroba pokonała także osoby z powiatów buskiego, kazimierskiego, opatowskiego i włoszczowskiego. Dotychczas w województwie świętokrzyskim stwierdzono 30 991 zachorowań na koronawirusa i 625 zgonów.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe