Koronawirus: Wciąż jest dużo zakażeń. Rośnie również liczba zgonów w województwie świętokrzyskim

Koronawirus: Wciąż jest dużo zakażeń. Rośnie również liczba zgonów w województwie świętokrzyskim

Podziel się:

Oceń:

W ciągu ostatniej doby w Polsce potwierdzono pozytywnym wynikiem testu 14 838 zakażeń koronawirusem, z czego 353 odnotowane przypadki dotyczą województwa świętokrzyskiego, a 35 powiatu sandomierskiego. W województwie w związku z zakażeniem koronawirusem zmarło też kolejnych 16 osób.
Jak pokazują dobowe statystyki w czołówce liczby zakażeń patogenem znajduje się powiat ostrowiecki, gdzie potwierdzono 68 przypadków oraz Kielce z 57 przypadkami. Ponadto zakażenie wirusem SARS-CoV-2 stwierdzono u 42 osób z powiatu opatowskiego, 37 ze starachowickiego, 35 z sandomierskiego, 29 z kieleckiego, 27 z jędrzejowskiego, 16 z pińczowskiego, 14 ze skarżyskiego, a także u 10 mieszkańców z powiatu koneckiego, 6 ze staszowskiego, 5 z kazimierskiego, 4 z włoszczowskiego i 3 z buskiego.
 
Z powodu zachorowania na COVID-19 ostatniej doby zmarły 4 osoby z powiatu kieleckiego, 3 z opatowskiego, 2 ze starachowickiego oraz chorzy z powiatów buskiego, jędrzejowskiego, kazimierskiego, skarżyskiego i mieszkaniec Kielc.
 
Dotychczas w województwie świętokrzyskim stwierdzono 30 739 zachorowań na koronawirusa i 606 zgonów.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe