Koronawirus: Ponowny wzrost zakażeń. W województwie ponad 20 zgonów w ciągu ostatniej doby

Koronawirus: Ponowny wzrost zakażeń. W województwie ponad 20 zgonów w ciągu ostatniej doby Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

Pandemia koronawirusa nie daje o sobie zapomnieć. Po sadku liczby zakażeń w ciągu ostatniej doby ponownie liczba zakażeń wzrosła do 13 855 nowych przypadków. Wśród prawie 14 tysięcy nowych zakażeń w koronawirusem w Polsce, 276 zakażeń dotyczy województwa świętokrzyskiego, gdzie w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano również 25 zgonów.
Najwięcej zarażeń patogenem potwierdzono u mieszkańców Kielc - 60. Ponadto zakażenie wirusem SARS-CoV-2 stwierdzono u 46 osób z powiatu kieleckiego, 27 z ostrowieckiego, 24 ze starachowickiego i tyle samo z powiatu skarżyskiego. Zarażenie patogenem potwierdzono również u 17 osób z powiatu jędrzejowskiego, 15 z opatowskiego, 14 z koneckiego, 13 z sandomierskiego, 12 z buskiego oraz u 9 mieszkańców z powiatu pińczowskiego, 7 ze staszowskiego, 7 z włoszczowskiego i u jednej osoby z powiatu kazimierskiego.
 
Niestety, ale z powodu zachorowania na COVID-19 ostatniej doby zmarło 6 osób z powiatu buskiego, 6 z koneckiego, 4 z włoszczowskiego, 3 z jędrzejowskiego, 2 ze skarżyskiego, 2 ze starachowickiego oraz osoba z powiatu ostrowieckiego i chory ze staszowskiego.
 
Dotychczas w województwie świętokrzyskim stwierdzono 30 386 zachorowań na koronawirusa i 590 zgonów.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe