Duże inwestycje drogowe w regionie. Powiat sandomierski wykona inwestycje za ponad 4 miliony złotych

Duże inwestycje drogowe w regionie. Powiat sandomierski wykona inwestycje za ponad 4 miliony złotych Fot. Shutterstock.com

Podziel się:

Oceń:

Do końca sierpnia mają potrwać remonty dróg na które powiat sandomierski pozyskał 3 366 400 złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Z nowych nawierzchni skorzystają mieszkańcy gminy Zawichost, Samborzec, Klimontów, Łoniów, Obrazów i Dwikozy.
Jak poinformował starosta sandomierski, Marcin Piwnik wartość planowanych remontów dróg oscyluje w granicy 4,3 mln złotych. Inwestycje drogowe zostaną wykonane wspólnie z poszczególnymi samorządami gminnymi.
 
Kierowcy oraz mieszkańcy nie będą już narzekać na uszkodzone nawierzchnie w Dziurowie (gm. Zawichost), gdzie zostanie wyremontowane 766 metrów drogi. Nawierzchnia poprawi się również na dłuższych odcinkach w Kobiernikach (gm. Samborzec), Przybysławicach (gm. Klimontów),Krowiej Górze (gm. Łoniów), Zdanowie (gm. Obrazów) oraz Mściowie (gm. Dwikozy).
 
Jak wyjaśnił starosta sandomierski, Marcin Piwnik kilka ważnych inwestycji znalazło się również na liście rezerwowej.
 
- Nie odpuszczamy inwestycji, która znajduje się na liście rezerwowej - wykonanie Ronda na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza oraz Armii Krajowej w Sandomierzu. W przypadku wygenerowania oszczędności poprzetargowych będziemy gotowi do zawarcia umowy na wykonanie tej inwestycji – powiedział starosta.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe