PGKiM poprowadzi dworzec autobusowy. 700 000 zł mniej w dotacjach na stowarzyszenia [ZOBACZ KONFERENCJĘ BURMISTRZA SANDOMIERZA]

  • 01.12.2020, 16:02 (aktualizacja 01.12.2020, 16:11)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dworzec autobusowy prowadzony przez sandomierski PGKiM, dotacje dla organizacji i stowarzyszeń oraz strajk samorządów i wydzierżawienie terenów inwestycyjnych przez miasto pod działalność – to główne tematy dzisiejszej konferencji burmistrza Sandomierza, Marcina Marca.
Wtorkowa konferencja burmistrza rozpoczęła się od przekazania informacji, że przez najbliższe pół roku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej zajmie się prowadzeniem dworca autobusowego w Sandomierzu.
 
Jak wyjaśnił prezes spółki, Piotr Sołtyk umowa została podpisana na najbliższe 6 miesięcy z możliwością przedłużenia na kolejne dwa lata. Do maja kwota za wynajem wynosić będzie 1000 zł netto miesięcznie, po tym okresie odbędą się negocjacje co do dalszych kosztów związanych z prowadzeniem dworca.
 
W trakcie konferencji prasowej burmistrz Sandomierza poinformował również o wydzierżawieniu na okres 25 lat kolejnych terenów inwestycyjnych. Jak dodał wydzierżawiono 8 hektarów jednak tylko 3 hektary zostaną wykorzystane pod działalność jako powierzchnie magazynowe. Reszta terenu pozostanie zielona.
 
Jak udało nam się ustalić podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami w planowanym budżecie miasta zostały zredukowane koszty związane z dotacjami dla organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. Przypomnijmy, że miasto 2020 roku na działalność takich organizacji miasto przeznaczyło 1 900 000 złotych. Obecnie planowana kwota jaka miałaby zostać rozdysponowana stowarzyszeniom to 1 200 000 złotych.
 
Zapraszamy do obejrzenia całego zapisu konferencji prasowej.
 

 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe