Koronawirus: W Polsce widoczny spadek zakażeń. W powiecie sandomierskim potwierdzono ponad 20 nowych przypadków

Koronawirus: W Polsce widoczny spadek zakażeń. W powiecie sandomierskim potwierdzono ponad 20 nowych przypadków Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

W ciągu ostatniej doby w kraju widać duży spadek liczby zakażeń potwierdzonych pozytywnym wynikiem testu na obecność zakażenia koronawirusem. Jednak w województwie świętokrzyskim nowe przypadki zachorowań wciąż są odnotowywane, dziś potwierdzono ich 264.
Wciąż najwięcej zakażeń patogenem potwierdza się u mieszkańców Kielc – 58. Ponadto zakażenie wirusem SARS-CoV-2 stwierdzono u 40 osób z powiatu kieleckiego, 34 z ostrowieckiego, 31 z koneckiego, 23 z sandomierskiego, 21 ze starachowickiego, 17 z jędrzejowskiego, 10 ze skarżyskiego oraz po 7 z kazimierskiego i staszowskiego. Zakażenie koronawirusem ostatniej doby potwierdzono u 6 mieszkańców powiatu buskiego, 5 z włoszczowskiego, 4 z opatowskiego i u jednej osoby z pińczowskiego.
 
Z powodu zachorowania na COVID-19, ostatniej doby zmarły dwie osoby z powiatu koneckiego oraz mieszkańcy powiatów: kieleckiego, opatowskiego, ostrowieckiego i starachowickiego.
 
Dotychczas w województwie świętokrzyskim stwierdzono 30 110 zachorowań na koronawirusa i 565 zgonów.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe