Dzięki wielu projektom w Klimontowie powstał pierwszy żłobek. Kapitalny remont przeszło też przedszkole

  • 01.12.2020, 14:43 (aktualizacja 01.12.2020, 15:24)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Pierwszy samorządowy żłobek w Klimontowie już działa i cieszy się sporym powodzeniem. Maluchy ze żłobka oraz ich starsi koledzy z przedszkola mają do dyspozycji sale, które na ten cel specjalnie zostały wyremontowane i zaadoptowane w części szkoły podstawowej.
Jak wyjaśnia wiceburmistrz Klimontowa Edward Przytuła działania udało się zrealizować dzięki wsparciu kilku projektów. Gmina na uruchomienie żłobka i przeprowadzenie generalnego remontu części budynku, w którym obecnie zlokalizowany jest żłobek otrzymała wsparcie z rządowego programu „Maluch+” oraz dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego. Uruchomienie żłobka stało się okazją również do remontu działającego już przedszkola.
 
W ramach projektu „Przedszkolaki z Klimontowa” realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przedszkole wzbogaciło się m.in. o nowe meble, sprzęt elektroniczny, zabawki i pomoce dydaktyczne. Udało się również dobrze wyposażyć kuchnię. W planach są nowe przedszkolne oddziały, na które do tej pory zawsze brakowało miejsca. Jak dodaje Edward Przytuła bez dodatkowych środków gmina nie byłaby wstanie w tak krótkim czasie wykonać tyle ważnych inwestycji.
 
Barbara Bilska, dyrektor gminnego żłobka w Klimontowie wyjaśnia, że uruchomienie go jest odpowiedzią na potrzeby rodziców. Mimo, że zarówno żłobek jak i przedszkole cieszą się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców to jednak obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa znacząco ograniczyła ich działalność.
 
Obecnie do żłobka zapisanych jest 15 dzieci. W przedszkolnych oddziałach natomiast jest 127 dzieci. Zajęcia w żłobku są bezpłatne jeszcze przez najbliższe dwa lata.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe