SANDOMIERZ: Za ponad dwa miliony złotych wyremontują miejsce do segregacji odpadów komunalnych

SANDOMIERZ: Za ponad dwa miliony złotych wyremontują miejsce do segregacji odpadów komunalnych PGKiM Sandomierz

Podziel się:

Oceń:

Dwie nowe wiaty do segregacji odpadów staną na terenie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu. Spółka na ten cel pozyskała półtora miliona złotych.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej pozyskało pieniądze na rozbudowę punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Sandomierzu. Planowany koszt inwestycji wynosi ponad dwa miliony złotych. Kwota dofinansowania wynosi półtora miliona złotych. Różnica pochodzić będzie z kapitału własnego spółki.

Zakres prac obejmie budowę dwóch nowych wiat do segregacji odpadów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i placem manewrowym, przebudowę, z nadbudową istniejącego budynku oraz zakup wyposażenia do punktu segregacji. Realizacja inwestycji zaplanowana jest w 2021 roku. Zgodnie z planem od stycznia 2022 roku będzie funkcjonował nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

W ramach zadania zapanowano też przebudowę już istniejącego budynku na cele socjalne, edukacyjne oraz punktu prowadzenia napraw. W ramach przebudowy w obiekcie powstanie pomieszczenie, w którym będą mogły odbywać się zajęcia edukacyjne z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak należy segregować odpady, jak są przetwarzane, na czym polega recykling oraz w praktyce sprawdzić, jak działa PSZOK oraz jak funkcjonuje istniejąca w pobliżu sortownia surowców wtórnych.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe