Koronawirus: Spadek zakażeń w Polsce. Najmniej zakażeń w województwie świętokrzyskim

Koronawirus: Spadek zakażeń w Polsce. Najmniej zakażeń w województwie świętokrzyskim Fot. Internet

Podziel się:

Oceń:

Najmniej w Polsce zakażeń koronawirusem odnotowano ostatniej doby na terenie województwa świętokrzyskiego, gdzie potwierdzono 303 przypadki zakażeń. To jeden z najniższych wyników dobowych w ostatnim czasie.
Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 zanotowano u 38 osób z powiatu buskiego, 31 z ostrowieckiego, 24 z opatowskiego, 18 z pińczowskiego, 17 ze skarżyskiego oraz 16 z koneckiego. Zarażenie koronawirusem potwierdzono również u 9 mieszkańców z powiatu jędrzejowskiego, 9 ze staszowskiego, 6 z sandomierskiego, 6 z włoszczowskiego oraz 2 z kazimierskiego. Natomiast najwięcej zarażeń patogenem potwierdzono u mieszkańców Kielc - 64 i powiatu kieleckiego - 46.
 
Niestety z powodu zachorowania na COVID-19 ostatniej doby zmarło 19 osób. 4 to mieszkańcy powiatu opatowskiego, 3 osoby, to mieszkańcy Kielc, 3 osoby - mieszkańcy powiatu kieleckiego i kolejne 3 osoby z powiatu ostrowieckiego.
 
W wyniku zakażenia patogenem zmarło także 2 mieszkańców powiatu buskiego oraz osoby z powiatów starachowickiego, koneckiego, pińczowskiego i włoszczowskiego. Dotychczas na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 28 195 zachorowań na koronawirusa i 505 zgonów.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe