W Sandomierzu obchodzili Dni Honorowych Dawców Krwi PCK

W Sandomierzu obchodzili Dni Honorowych Dawców Krwi PCK Fot. Starostwo Powiatowe w Sandomierzu

Podziel się:

Oceń:

W Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu odbyły się obchody Dni Honorowych Dawców Krwi PCK. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, uroczystości miały ograniczony charakter stricte związany z wręczaniem odznaczeń i nagród.

Podczas dzisiejszego spotkania odznaki Honorowego Dawcy Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu zostały wręczone 12 osobom, które otrzymały również dodatkowe upominki od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.  Odznakę Zasłużony Dawca Krwi natomiast otrzymało 6 osób.

Wtorkowe spotkanie było też okazją do podsumowania akcji  Wakacyjna Kropla Krwi. 15 osób otrzymało nagrody ufundowane m. in. przez starostę sandomierskiego w ramach realizacji zadania publicznego Zarządu Powiatu Sandomierskiego z dziedziny profilaktyki i ochrony zdrowia pt. "Wakacyjna Kropla Krwi 2020".

- Dziękuję krwiodawcom, którzy w tym trudnym czasie stanęli na wysokości zadania i oddawali krew. Szczególnie teraz, kiedy odczuwamy jej braki. Dziękuję także pracownikom PCK za ich pracę i zaangażowanie w pomocy ludziom potrzebującym – powiedział starosta Marcin Piwnik

 

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe