Otwórz serce i podaruj mikołajkowy prezent podopiecznym Domu Dziecka w Łoniowie

  • 24.11.2020, 17:26 (aktualizacja 24.11.2020, 17:46)
  • Telewizja STV.pl | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Drogi Święty Mikołaju byłem w tym roku grzeczny i moim marzeniem jest… Tak zaczynają się w większości listy, które co roku wysyłają ze swoimi marzeniami najmłodsi. Podobnie jest w tym, jednak teraz 6 grudnia będzie wyglądał zupełnie inaczej. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nieco plany Mikołaja. Dlatego Starostwo Powiatowe w Sandomierzu wzywa wszystkie ręce na pokład. Wszystko, aby spełnić małe marzenia podopiecznych Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie.

W tym roku Mikołaj w osobach darczyńców, sponsorów i ludzi dobrej woli nie będzie mógł odwiedzić osobiście dzieci mieszkających w Domu Dziecka w Łoniowie. Dlatego pracownicy sandomierskiego starostwa wyszli z inicjatywą, aby zorganizować akcję w której chodzi o to, aby nikt nie został 6 grudnia bez prezentu. O szczegółach akcji mówi kierownik Wydziału Promocji, Anna Szewczyk.

Jak podkreśla Iwona Piskor w Domach dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie przebywa obecnie 46 podopiecznych, z których każdy ma swoje prezentowe marzenia. Dzieci proszą m.in. o ciepłą czapkę z szalikiem, zimowe buty, grę komputerową, drobny sprzęt elektroniczny lub kosmetyki i świąteczną piżamę. 

Dzieci już napisały listy. Teraz czekają na swojego Świętego Mikołaja. Jak mówi Anna Szewczyk zorganizowana mikołajkowa akcja, które potrwa do 2 grudnia cieszy się olbrzymim powodzeniem.

Starosta Marcin Piwnik już wybrał swoją małą podopieczną. Jak podkreślił w akcji chodzi o to, aby połączyć swoje siły i spełnić marzenia dzieci.

Czasu na zrobienie prezentów jest już nie wiele, dlatego warto już dziś zerknąć w listy, które prezentujemy pod materiałem filmowym, żeby wybrać małe marzenie do spełnienia. Przypomnijmy, że listy dzieci dostępne są również na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Sandomierzu (http://powiat.sandomierz.pl/) oraz  Domów Dziecka i Młodzieży w Łoniowie (https://centrumdomowloniow.naszaplacowka.pl/). Informację z propozycją zakupu paczki dla konkretnego dziecka możemy zgłosić do referatu promocji sandomierskiego starostwa dzwoniąc pod numer 572 411 650.

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe