Sandomierz: W grudniu dowiemy się, która firma wybuduje nowy most w miejscu starego

Sandomierz: W grudniu dowiemy się, która firma wybuduje nowy most w miejscu… SandomierzTv.pl Most na Wiśle w Sandomierzu

Podziel się:

Oceń:

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w październiku ogłosił przetarg na przebudowę mostu przez Wisłę w Sandomierzu. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 1 grudnia na 1 grudnia br.

W 2019 roku zaktualizowano dokumentację środowiskową dla pozwolenia na budowę nowego mostu w miejscu starego. W tym roku wydano decyzję środowiskową. Inwestycja będzie realizowana w systemie „projektuj i zbuduj”, co oznacza, że ten sam wykonawca zaprojektuje, rozbierze starą konstrukcję, wzmocnieni istniejące podpory i wybuduje na nich nowy most, zbliżony wizualnie do obecnego oraz włączy przeprawę do istniejącego układu komunikacyjnego.

Docelowo most przez Wisłę w ciągu drogi krajowej numer 77 Lipnik - Sandomierz - Stalowa Wola - Przemyśl, komunikującej województwo świętokrzyskie z podkarpackim, będzie dwujezdniowy. W tym celu w 2011 roku zbudowano nowy most, biegnący równolegle do starego, który wyłączono z ruchu dwa lata później - jak twierdziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - ze względu na zły stan techniczny.

W 2018 roku. zatwierdzono program inwestycji, zakładający uzyskanie nowej decyzji środowiskowej dla rozbudowy mostu, wyburzenie starej konstrukcji i wybudowanie nowej z uwzględnieniem aktualizacji projektowych. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 1 grudnia 2020.

Michał Leszczyński | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe