PROGRAM.STUDIO: Czy obsługa sklepu ma prawo wyprosić klienta w godzinach dla seniorów?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Cały czas otrzymujemy od Państwa mnóstwo maili w różnych sprawach. Za korespondencję bardzo dziękujemy.

Zapraszamy też państwa do dyskusji na naszym forum, pod adresem forum.sandomierztv.pl.

Jeden z naszych czytelników, mieszkaniec Sandomierza przysłał do nas maila z prośbą o zajęcie się sprawą. Pisze do nas, że z roztargnienia, po prostu zapomniał i wszedł do jednego z sandomierskich sklepów spożywczych w godzinach dla seniorów, czyli od 10 do 12. Kiedy został zauważony przez obsługę, podeszła do niego sprzedawczyni i wyprosiła go ze sklepu mówiąc, że teraz są godziny dla seniorów i ma opuścić sklep. Tymczasem, jak twierdzi sandomierzanin, w rozporządzeniu jest mowa o tym, że sklep nie może obsługiwać osób poniżej 60 roku życia, ale rozporządzenie nic nie mówi o tym, czy w godzinach od 10 do 12 w sklepie, może przebywać osoba poniżej 60 + i czy sprzedawca ma prawo wyprosić na zewnątrz podczas gdy nie kupujemy, a tylko zapoznajemy się z ofertą, czyli oglądamy asortyment, na przykład w jednej z sieci drogerii.


Mieszkaniec Sandomierza poprosił nas, abyśmy zajęli się tą sprawą.


Nasz redakcyjny kolega, Michał Leszczyński postanowił sprawdzić, jak to rzeczywiście jest z godzinami dla seniorów, czy rzeczywiście w godzinach od 10 do 12, osoby poniżej 60 roku życia nie zrobią zakupów i czy dodatkowo w tym czasie nie mogą przebywać w sklepie. 

Zapraszamy na PROGRAM.STUDIO

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe