W Obrazowie powstaje amfiteatr i centrum kultury. Zobacz wizualizacje

  • 06.11.2020, 18:30 (aktualizacja 06.11.2020, 18:35)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Praca na budowie idzie pełną parą! Już widać zarys amfiteatru oraz budynku w którym mieścić się będzie Samorządowe Centrum Kultury w Obrazowie, które już za kilka miesięcy stanie otworem dla wszystkich mieszkańców, aby ci mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Cała inwestycja związana z budową Samorządowego Centrum Kultury będzie kosztować 1,8 mln złotych. Gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości 500 tysięcy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak informuje wójt gminy, Krzysztof Tworek termin zakończenia inwestycji  z powodu niesprzyjających warunków pogodowych oraz pandemii został przesunięty.


Plany co do działalności tej instytucji są bardzo ambitne. W nowym obiekcie będzie o wiele więcej powierzchni do zagospodarowania. Prowadzone tam będą różne sekcje, m.in. plastyczna, ruchowa, ceramiczna i kilka innych. Odbywać się tam będą  również spotkania autorskie, wystawy i prelekcje. Będą też warsztaty z produkcji filmów krótkometrażowych. Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Obrazowie, Adam Wójcik jest pewny, że w bogatej ofercie zajęć instytucji każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. 


Obecnie w gminie działalnością kulturalną zajmuje się jedynie biblioteka, która do tej pory stanowiła taki gminny dom kultury. Niebawem wszystko się zmieni. Jak będzie wyglądać już po zakończeniu wszystkich prac nowy budynek kulturalnej instytucji przedstawia wizualizacja. 


Chociaż inwestycja teraz pochłonie prawie 2 miliony złotych, to w przyszłości pozwoli wiele zaoszczędzić, ponieważ gmina nie będzie musiała ponosić kosztów związanych m.in. z wypożyczeniem sceny na organizowane przez siebie wydarzenia kulturalne. Jednorazowy koszt wypożyczenia sceny oscyluje w granicy kilku tysięcy złotych. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe