Rolnicy dziś zablokowali Opatów. Protestują przeciwko "5-tce Kaczyńskiego"

  • 29.10.2020, 18:21 (aktualizacja 29.10.2020, 18:38)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś rolnicy po raz kolejny zablokowali drogi w regionie w ramach protestu przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, czyli tak zwanej "piątce dla zwierząt".
Rolnicy w całej Polsce postulują, aby ustawa została całkowicie zmieniona. Jak twierdzą rządzący nie chcą ich wysłuchać, dlatego musieli wyjechać na drogi, aby to właśnie w taki sposób walczyć o prawa rolników. Podobnie twierdzą rolnicy z naszego regionu, który dziś o 9.00 spotkali się we Włostowie na placu dawnej cukrowni w gminie Lipnik (powiat opatowski).
 
To właśnie tam rolnicy z powiatu opatowskiego i sandomierskiego rozpoczęli swój protest od dyskusji i przedstawienia swoich konkretnych postulatów. Po chwili wymiany zdań ze starostą opatowskim, Tomaszem Stańkiem oraz Grzegorzem Gajewskim, burmistrzem Opatowa rolnicy zaproponowali spotkanie z udziałem parlamentarzystów, którym również chcieliby przedstawić swoje postulaty. Termin takiego spotkania zostanie ustalony w najbliższych dniach przez samorządowców i przekazany przedstawicielom protestujących gospodarzy.
 
Po zakończeniu rozmów kilkanaście ciągników wyruszyło na krajową „dziewiątkę” w kierunku Opatowa, który przez kilka godzin był całkowicie przez nich zablokowany.
 
Rolnicy zapowiadają już kolejny protest, o którym niebawem będziemy informować.
 
 
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe