Rolnicy znowu wyjadą na krajową "dziewiątkę". Tym razem zablokują Opatów

Rolnicy znowu wyjadą na krajową "dziewiątkę". Tym razem zablokują Opatów Rolnicy zablokują Opatów

Podziel się:

Oceń:

Rolnicy szykują się do kolejnego protestu w sprawie tzw. piątki dla zwierząt. Protestujący domagają się, aby rząd wycofał się z założeń nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W ramach protestu jutro z Włostowa w powiecie opatowskim wyjedzie kilkanaście maszyn rolniczych, które znacząco utrudnią ruch pojazdów na drodze krajowej nr 9, w kierunku Opatowa. 
Rolnicy punktualnie o 9.00 wyjadą maszynami z placu dawnej cukrowni we Włostowie. Jak wyjaśniają organizatorzy protestu w regionie podczas czwartkowego protestu przejadą jedynie do Opatowa. Blokada miasta może potrwać nawet kila godzin. 
 
To już kolejny protest rolników w regionie. Poprzednio rolnicy wyjechali na drogi 7  i 21 października. Powodem, dla którego rolnicy protestują już kolejny raz jest procedowana przez parlamentarzystów tzw. piątka dla zwierząt. Jest to nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra, czy ogranicza zasady uboju rytualnego. Nowelizacja wprowadza także konieczność wypłacenia przedsiębiorcom rekompensat i wprowadza roczny okres na dostosowanie się do nowych przepisów.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe