Koronawirus w komendzie straży pożarnej w Opatowie. Zakażonych jest 6 strażaków

  • 28.10.2020, 16:20 (aktualizacja 28.10.2020, 18:09)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Koronawirus w komendzie straży pożarnej w Opatowie. Zakażonych jest 6… Fot. nasygnale.com.pl

Podziel się:

Oceń:

U sześciu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie potwierdzono zakażenia koronawirusem. Jednak jak zapewnia komendant PSP w Opatowie st. kpt. Sylwester Kochanowicz ta sytuacja nie ma wpływu na działalność jednostki.
- W tym momencie znamy wyniki także trzech pozostałych strażaków, które okazały się ujemne – wyjaśnia komendant.
 
Do zakażenia strażaków mogło dojść podczas jednej z akcji ratowniczych. Po tym jak okazało się, że strażacy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną, wykonano testy na obecność koronawirusa, które u dwóch strażaków dały wynik pozytywny. W związku z zaistniałą sytuacją 11 osób skierowano na kwarantannę.
 
Jak poinformował st. kpt. Sylwester Kochanowicz obecnie jednostka pracuje normalnie. Jedyną zmianą jest zmiana systemu pracy z czterozmianowego na trójzmianowy.
 
Na służbę strażacy, którzy odbywali kwarantannę wracają w czwartek.
 
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe