Szpital w Opatowie będzie leczył pacjentów zakażonych koronawirusem

  • 22.10.2020, 15:24 (aktualizacja 22.10.2020, 15:50)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
Szpital w Opatowie będzie leczył pacjentów zakażonych koronawirusem Fot. radio.kielce.pl Szpital św. Leona w Opatowie

Podziel się:

Oceń:

Szpital Świętego Leona w Opatowie będzie leczył chorych na COVID-19. Będzie to kolejna taka jednostka w województwie świętokrzyskim, która stworzy tak zwany oddział buforowy dla pacjentów zakażonych koronawirusem i potrzebujących hospitalizacji.
Od poniedziałku w opatowskim szpitalu zacznie działać oddział do którego będą trafiać chorzy na SARS-CoV-2. Szpital będzie mógł przyjąć 20 zakażonych pacjentów. Jak wyjaśnia Tomasz Staniek, starosta opatowski 10 z przygotowanych na tym oddziale łóżek będzie doposażone w respiratory.
 
- Pacjenci zakażeni koronawirusem będą mogli zostać w Opatowie, jeśli stan zdrowia nie będzie wymagał konsultacji wielospecjalistycznej. Przygotujemy 10 łóżek z respiratorami i 10 miejsc dla pozostałych chorych na Covid- 19- informuje starosta Tomasz Staniek.
 
Kilka dni przed oficjalną decyzją wojewody świętokrzyskiego, Zbigniewa Koniusza w sprawie utworzenia specjalnego oddziału w opatowskiej lecznicy władze powiatu poinformowały o chęci stworzenia odpowiedniego miejsca dla chorych na COVID-19 pacjentów. Jak czytamy w poście informującym o sytuacji starosty Tomasza Stańka to odpowiedzialna decyzja.
 
- To odpowiedzialna decyzja, a jeszcze bardziej trudna praca dla personelu szpitala. Nie chcemy odsyłać naszych mieszkańców do innych odległych szpitali. Tu jest nasz szpital i tu chcemy leczyć – pisze starosta.
 
Oddział „covidowy” w Opatowie ma zacząć funkcjonować od poniedziałku, 26 października.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe