"Policja patrzy na nas jak na przestępców". Rolnicy protestowali dziś na krajowej "9"

  • 21.10.2020, 12:02 (aktualizacja 21.10.2020, 12:37)
  • Katarzyna Kaszluga | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Dziś rolnicy po raz kolejny zablokowali drogi w regionie w ramach protestu przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, czyli tak zwanej "piątce dla zwierząt". Rolnicy w całej Polsce postulują, aby ustawa została całkowicie zmieniona. Jak twierdzą rządzący nie chcą ich wysłuchać, dlatego musieli wyjechać na drogi, aby to właśnie w taki sposób walczyć o prawa rolników.
W różnych zakątkach Polski trwają dziś protesty rolników przeciwko "piątce dla zwierząt". Po godzinie 9.00 rozpoczął się jeden z takich protestów w naszym regionie zorganizowany przez grupę niezrzeszonych rolników. Ponad 30 traktorów wyruszyło z placu dawnej cukrowni we Włostowie do Opatowa, gdzie zablokowali główne ulice miasta. Następnie rolnicy zawrócili i przejechali blokując krajową dziewiątkę w kierunku Sandomierza. Protest zakończył się na rondzie w Lipniku.
 
Powodem, dla którego rolnicy protestowali już po raz kolejny jest procedowana przez parlamentarzystów tzw. piątka dla zwierząt. Jest to nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra, czy ogranicza zasady uboju rytualnego. Nowelizacja wprowadza także konieczność wypłacenia przedsiębiorcom rekompensat i wprowadza roczny okres na dostosowanie się do nowych przepisów.
 
To nie pierwszy protest rolników z powodu tzw. piątki dla zwierząt. Ostatni z protestów odbył się 7 października. Jak zapewniają rolnicy z tygodnia na tydzień liczba niezadowolonych z założeń ustawy będzie coraz większa. Rolnicy zapowiedzieli również kolejne protesty, które mają się odbyć w najbliższym czasie.
 
Utrudnienia na drodze w związku z protestem trwały przez kilka godzin. 
 
ZOBACZ ZAPIS TRANSMISJI NA ŻYWO:
loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe