Kolejny protest rolników już jutro! Będą utrudnienia na krajowej „dziewiątce”

  • 20.10.2020, 17:25 (aktualizacja 20.10.2020, 17:52)
  • Telewizja STV.pl | [email protected]
Kolejny protest rolników już jutro! Będą utrudnienia na krajowej „dziewiątce” Fot. archiwum Pierwszy taki protest rolników odbył się 7 października w Okalinie.

Podziel się:

Oceń:

Rolnicy szykują się do kolejnego protestu w sprawie tzw. piątki dla zwierząt. Protestujący domagają się, aby rząd wycofał się z założeń nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. W ramach protestu jutro z Włostowa w powiecie opatowskim wyjedzie 30 maszyn rolniczych, które znacząco utrudnią ruch pojazdów na drodze krajowej nr 9, w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego i Sandomierza.

Rolnicy punktualnie o 9.00 wyjadą maszynami z placu dawnej cukrowni we Włostowie. Jak wyjaśniają organizatorzy protestu w regionie w pierwszej kolejności przejadą do Opatowa. Następnie udadzą się w kierunku Sandomierza. Protest zakończy się na rondzie w Lipniku. Utrudnienia na krajowej dziewiątce mogą potrwać do 4 godzin. 

To już kolejny protest rolników w regionie. Poprzednio rolnicy wyjechali na drogi 7 października. Powodem, dla którego rolnicy protestują już kolejny raz jest procedowana przez parlamentarzystów tzw. piątka dla zwierząt. Jest to nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra, czy ogranicza zasady uboju rytualnego. Nowelizacja wprowadza także konieczność wypłacenia przedsiębiorcom rekompensat i wprowadza roczny okres na dostosowanie się do nowych przepisów.

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe