Rekordu nie ma, ale zakażeń wciąż przybywa. Nowe zakażenia potwierdzono również w powiecie sandomierskim i opatowskim.

Rekordu nie ma, ale zakażeń wciąż przybywa. Nowe zakażenia potwierdzono…

Podziel się:

Oceń:

Ministerstwo zdrowia w swoich dzisiejszych komunikatach podało nowe informacje na temat bieżącej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Jak czytamy w komunikacie w ciągu ostatniej doby potwierdzono 7482 nowych przypadków zakażenia w Polsce. W województwie świętokrzyskim odnotowano natomiast 170 zakażeń koronawirusem i 6 ozdrowień.
Najwięcej zakażeń odnotowano wśród mieszkańców powiatu kieleckiego. Zakażenia koronawirusem potwierdzono ponadto u 28 mieszkańców powiatu koneckiego, 24 z Kielc i 24 z powiatu jędrzejowskiego.
 
Zarażenie patogenem stwierdzono także u 17 osób z powiatu buskiego, 12 z opatowskiego, 11 ze starachowickiego, po 8 z ostrowieckiego i staszowskiego. Na COVID-19 zachorowało również 3 mieszkańców z powiatu pińczowskiego oraz 1 osoba z powiatu opatowskiego. W powiecie sandomierskim potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażeń. Tym razem zakażone są dwie kobiety w wieku 46 i 49 lat.
 
Z kolei z COVID-19 ozdrowiało 5 osób z powiatu staszowskiego i mieszkaniec Kielc.
 
Obecnie w świętokrzyskich szpitalach z powodu zakażenia lub podejrzenia zarażenia SARS-CoV-2 hospitalizowanych jest 236 pacjentów, 8 903 osoby objęte są kwarantanną, a 1 042 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.
 
Dotychczas na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 5 415 zachorowań na koronawirusa, w tym 103 zgony oraz 2 058 ozdrowień.
Katarzyna Kaszluga | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe