Studenci UJK rozpoczęli rok akademicki. Nowy dziekan filii przedstawił swoje plany i założenia

  • 16.10.2020, 18:05 (aktualizacja 16.10.2020, 18:11)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Studenci sandomierskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zainaugurowali nowy rok akademicki. W trakcie dzisiejszych uroczystości, które odbywały się w Zamku Królewskim w Sandomierzu oficjalnym ślubowaniem naukę w filii UJK w Sandomierzu rozpoczęło ponad 90 studentów pierwszego roku.

W szerokim wachlarzu kierunków w jakich kształci uczelnia znajdziemy m.in. mechatronikę, kosmetologię oraz filologię angielską. Od ubiegłego roku akademickiego studenci mogą uczyć się również na kierunku administracji. W sumie na wszystkich kierunkach studiów uczelnia kształci 188 studentów. Od trzech lat istnienia tej uczelni na sandomierskim rynku edukacyjnym zmieniło się wiele. Największą zmianą było przekształcenie wydziału zamiejscowego UJK w filię uczelni w Sandomierzu. Zmianą na plus jest również ostatnio podjęta współpraca ze Szpitalem Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu, w ramach której powstała Klinika Neurologii, która będzie kształcić kieleckich studentów  medycyny. Jak podkreśla dziekan sandomierskiej filii UJK dr hab. n. med. prof. UJK Piotr Sobolewski w najbliższych planach uczelni jest uruchomienie nowych kierunków kształcenia. Chodzi o kierunek pielęgniarstwa i logistyki. 


Dziekan sandomierskiej uczelni powiedział również, że w dalszym ciągu uczelnia będzie stawiać na rozwój, jednak jak zaznaczył bez nowej siedziby będzie to utrudnione. 


Zmiana siedziby filii UJK to temat poruszany od dłuższego czasu. Do tej pory rozmowy władz uczelni z władzami powiatu i miasta nie dały rezultatów, jednak jak zapewnił dziekan rozmowy trwają, a na ich efekty trzeba poczekać.  


O tym, że uczelnia musi pozostać aktywną w tworzeniu nowych kierunków oraz postawić na badania i osiągnięcia naukowe Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. dr hab. Stanisław Głuszek.


Podniosłym momentem podczas uroczystości było ślubowanie studentów rozpoczynających naukę w sandomierskiej uczelni. W programie inauguracji roku akademickiego znalazł się także wykład inauguracyjny „Zastosowanie substancji pochodzenia naturalnego w prewencji i terapii chorób nowotworowych”. 
 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe