ŚWIAT: Stan wojenny został wprowadzony na Ukrainie

  • 27.11.2018, 15:51 (aktualizacja 27.11.2018, 15:59)
  • Katarzyna Kaszluga
ŚWIAT: Stan wojenny został wprowadzony na Ukrainie Fot. Internet W ostatnich dniach cały świat obiegła niepokojąca informacja. Deputowani do Rady Najwyższej Ukrainy przegłosowali wprowadzenie stanu wojennego w 10 obwodach przylegających granicą do Rosji. Ten fakt niesie za sobą poważne konsekwencje dla Ukraińców i obcokrajowców oraz niestabilnej demokracji kraju.

Podziel się:

Oceń:

W ostatnich dniach cały świat obiegła niepokojąca informacja. Deputowani do Rady Najwyższej Ukrainy przegłosowali wprowadzenie stanu wojennego w 10 obwodach przylegających granicą do Rosji. Ten fakt niesie za sobą poważne konsekwencje dla Ukraińców i obcokrajowców oraz niestabilnej demokracji kraju.

Z wcześniejszych doniesień prasowych dowiedzieliśmy się, że stan wojenny miałby się rozpocząć 8 listopada. Początkowo Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy proponowała, by stan wojenny trwał 60 dni, jednak sprzeciwiły się temu niektóre frakcje parlamentarne. Jednak wbrew wcześniejszym zapowiedziom Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wydał zmieniony dekret w sprawie stanu wojennego. Potrwa on 30 dni i obowiązuje już od  poniedziałku 26 listopada.

Decyzja o skróceniu okresu trwania stanu wojennego była związana z rosnącymi obawami, że doprowadzi to do ograniczenia praw obywatelskich, w tym prawa do demonstracji przed zaplanowanymi w marcu przyszłego roku wyborami prezydenckimi. 

 

Katarzyna Kaszluga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe