Rolnicy protestowali w Okalinie. Nie chcą "piątki Kaczyńskiego"

  • 07.10.2020, 20:03 (aktualizacja 07.10.2020, 20:12)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
Rolnicy protestowali w Okalinie. Nie chcą "piątki Kaczyńskiego"

Podziel się:

Oceń:

Dziś punktualnie o godzinie 10.00 w różnych zakątkach Polski rozpoczęły się protesty rolników przeciwko "piątce dla zwierząt", które zorganizowane były przez ruch Agro Unia. W naszym regionie również rolnicy powiedzieli „piątce dla zwierząt” nie i włączyli się w ten ogólnopolski strajk. Z Okaliny (powiat opatowski) wyjechało około 20 traktorów i samochodów, które skierowały się na rondo w miejscowości Lipnik. To tutaj przez kilka godzin utrudniali ruch na trasach numer 9 i 77.
Powodem, dla którego rolnicy protestują już kolejny raz jest procedowana przez parlamentarzystów tzw. piątka dla zwierząt. Jest to nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra, czy ogranicza zasady uboju rytualnego. Nowelizacja wprowadza także konieczność wypłacenia przedsiębiorcom rekompensat i wprowadza roczny okres na dostosowanie się do nowych przepisów.
 
To nie pierwszy protest rolników z powodu tzw. piątki dla zwierząt. Podczas poprzednich manifestacji Michał Kołodziejczak z AGROunii zapowiadał jednak, że środowe wydarzenia przybiorą na sile. Rolnicy do ostatniej chwili nie ujawniali dokładnych lokalizacji swoich protestów, licząc na element zaskoczenia podczas ostatecznego zablokowania tras.
 
Podczas poprzednich manifestacji rolnicy odpalali race w centrum Warszawy, blokowali główne ulice stolicy, a także wyłożyli przed Sejmem ponad 300 główek kapusty na znak sprzeciwu wobec posłów, którzy zagłosowali za zmianą przepisów.
Dzisiejszy zakończony protest to nie koniec zmagań rolników, ponieważ 13 października planują podjęcie kolejnej manifestacji.
Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe