Wielka kultura dla młodych ludzi. W Ożarowie uczą jak patrzeć na sztukę

  • 29.09.2020, 18:53 (aktualizacja 29.09.2020, 18:57)
  • Telewizja STV.pl | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

"Zróbmy sobie arcydziełko" to tytuł ciekawego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z Tej Bajki w Szkole Podstawowej "u Skłodowskiej" w Ożarowie. Projekt w ożarowskiej szkole realizowany był we wrześniu, a jego pokłosiem jest fantastyczna wystawa przygotowanych w ramach zajęć prac.

Celem projektu było zaznajomienie i przybliżenie uczniom znanych na całym świecie dzieł sztuki, jednak w gronie obrazów znalazły się również prace regionalnych artystów. Jak przyznał Wojciech Mazan w zajęciach chodziło przede wszystkim o uwrażliwienie dzieci na sztukę. Przed naszą kamerą zwrócił również uwagę na fakt, że chociaż projekt był realizowany we wszystkich klasach szkoły podstawowej, to największe zainteresowanie było wśród uczniów klas młodszych. 

Pomysł na realizację tego ciekawego artystycznego przedsięwzięcia w Szkole Podstawowej „u Skłodowskiej” pojawił się już przed wakacjami, a jego realizacja przyniosła z sobą wiele pozytywnych efektów. 

Uroczyste zakończenie projektu „Zróbmy sobie arcydziełko” odbyło się w miniony poniedziałek.  Jak oznajmiła dyrekcja ożarowskiej podstawówki w niedalekiej przyszłości będą kontynuowane tego typu działania. 

Projekt odpowiadał na potrzeby kulturalne dzieci, które poza obowiązkowymi zajęciami plastycznymi nie mają możliwości rozwijania się artystycznie.

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe