Amazonki przeszły w Marszu Pier(w)si wokół ratusza. "Rak nie poczeka, aż skończy się pandemia"

  • 25.09.2020, 15:43 (aktualizacja 25.09.2020, 16:10)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Sandomierzu po raz siódmy odbył się dziś Marsz Pier[w]si w Sandomierzu. „Rak nie poczeka, aż skończy się pandemia” – tymi słowami rozpoczęła swoje przemówienie prezes sandomierskiego Klubu Amazonek, Grażyna Rękas. Podobnie jak w latach poprzednich wydarzenie na Rynku w Sandomierzu zgromadziło kilkadziesiąt osób, w gronie których oprócz sandomierskich Amazonek znalazły się członkinie zaprzyjaźnionych klubów z regionu, pojawiły się również władze miasta i powiatu w asyście licznie zgromadzonych mieszkańców Królewskiego Miasta. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na bardzo ważny element profilaktyki onkologicznej.

Dla niektórych diagnoza nowotworu brzmi jak wyrok. Amazonki jednak głośno podkreślają, że tak nie jest, ponieważ odpowiednio wcześnie zdiagnozowany może zostać całkowicie wyleczony. 
Doktor Marek Kos, dyrektor sandomierskiego szpitala uważa, że potrzeba organizowania takich akcji w szerzeniu wiedzy na temat profilaktyki jest olbrzymia. Jak powiedział, żeby odnieść odpowiedni skutek wśród społeczeństwa, trzeba takie akcje powtarzać znacznie częściej. Dyrektor przypomniał również, że sandomierska lecznica prowadzi szereg badań profilaktycznych, z których coraz bardziej chętnie korzystają mieszkańcy regionu. Planowane jest również uruchomienie onkologicznej poradni. 


Podczas wydarzenia na sandomierskim Rynku Starego Miasta nie mogło zabraknąć wspólnego odśpiewania hymnu Amazonek. Nie obyło się również bez licznych podziękowań, za to, że szlachetna inicjatywa Amazonek w popularyzowaniu wiedzy na temat nowotworów i profilaktyki nie ustaje. Grażyna Szklarska, członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego przed naszą kamerą przypomniała, że profilaktyka to bardzo ważna sprawa. 


Spacer wokół Rynku Starego Miasta uczestnikom VII Marszu Pier[w]si umiliła Wiktoria Bartoszewska, wokalistka z Sandomierskiego Studia Piosenki. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe