Uczniowie technikum z Ożarowa wystawili sortownik na targach. Szkoła rozwija kierunek spawalnictwa

  • 24.09.2020, 17:48 (aktualizacja 24.09.2020, 18:04)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie ożarowskiego Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie podczas dwudniowych Targów Spawalnictwa STOM w Targach Kielce zaprezentowali własnoręcznie przygotowany sortownik. Wizyta uczniów z Ożarowa na kieleckich targach oprócz praktycznej nauki zawodu była również okazją do poznania najnowszych technik spawalniczych oraz oferty firm specjalizujących się w tej branży.

Uczniowie podczas targów zaprezentowali wykonany przez siebie sortownik, który cieszył się wśród zwiedzających dużym zainteresowaniem.


Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ożarowie od wielu lat stawia na kształcenie fachowców specjalizujących się w branży spawalnictwa oraz ślusarstwa. Teraz ożarowski Zespół Szkół oprócz tradycyjnej nauki tych zawodów postawił również na nowości, w ramach których z możliwości kształcenia otrzymały również osoby pełnoletnie. Mowa o bezpłatnych kursach spawalniczych certyfikowanych przez TÜV.


Jak przyznaje Krzysztof Górski kształcenie w zawodzie spawacza staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem wybieranym przez młodzież. Co do niego tak przyciąga? 


Targi SPAWALNICTWA odbywają się w ramach „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce” i są kolejną odsłoną Międzynarodowych Targów Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe