Sesja miejska bez uchwał "śmieciowych". Będzie remont nawierzchni na ulicy Polnej?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kolejna sesja Rady Miasta Sandomierza odbyła się dziś w Zamku Kazimierzowskim. Radni w trakcie swojego spotkania uchwalili szereg ważnych uchwał. Wśród najważniejszych omówionych spraw znalazły się dziś zmiany w budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej. Radni szczegółowo omówili również prowadzone przez miasto inwestycje oraz debatowali nad przyznaniem dotacji celowej Społecznemu Komitetowi Odnowy Cmentarza Katedralnego w Sandomierzu. Natomiast budzące wiele emocji uchwały śmieciowe zostały całkowicie zdjęte z porządku obrad.

Środową sesję rozpoczęło wręczenie podziękowania dla Sandomierskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, które z rąk burmistrza Marcina Marca odebrał Rafał Dybowski, który nadzorował działalność rady przez jej dwie kadencje. 


Następnie radni przystąpili już do obrad i głosowania nad uchwałą udzielającą pomocy finansowej Powiatowi Sandomierskiemu w wysokości 250 tysięcy złotych na realizację inwestycji drogowej na ulicy Różanej. 


Jak przypomniał w trakcie sesji zastępca burmistrza Sandomierza, Paweł Niedźwiedź w ostatnim czasie zostało zrealizowanych wiele inwestycji. Jedną z najważniejszych jest budowa sieci kanalizacyjnej na ulicy Polnej. Inwestycję udało się zrealizować dzięki pozyskanej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu   pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. W ramach działania udało się odtworzyć nawierzchnie, która podczas prac została uszkodzona. Jednak to nie koniec prac na tej ulicy, ponieważ jak zapowiedział dziś Paweł Niedźwiedź planowane są dalsze działania.  


Radni jednogłośnie podjęli uchwałę związaną z emisją obligacji komunalnych oraz określili zasady ich zbywania, nabywania i wykupu. Wartość jednej obligacji wzrosła z 1000 do 1500 złotych. Podczas dzisiejszej sesji radni również zdecydowali o przyznaniu dotacji celowej Społecznemu Komitetowi Odnowy Cmentarza Katedralnego w Sandomierzu, w ramach której odnowione zostaną kolejne zabytkowe nagrobki. Radni zmienili także uchwałę w sprawie ustalenia cen za przewóz osób, bagażu i zwierząt środkami komunikacji miejskiej oraz podjęli uchwałę w sprawie pozbawienia trzech ulic kategorii dróg gminnych poprzez wyłączenie ich z użytkowania. Chodzi o ulicę Opatowską, Szpitalną i Rynek. 


Sesję zakończyła informacja burmistrza o bieżących sprawach oraz wolne wnioski.  
  

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe