Finał konkursu o ekologii dla uczniów. Piękne prace i wysokie nagrody finansowe

  • 17.09.2020, 16:08 (aktualizacja 17.09.2020, 16:15)
  • Telewizja STV.pl | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

„SEGREGUJEMY I PROMUJEMY” to główne hasło konkursów ekologicznych organizowanych przez sandomierskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, których laureaci dziś otrzymali nagrody.

Sandomierskie PGKIM inicjatywy związane z ekologiczną edukacją promowało już o wiele wcześniej, jednak przez pandemie koronawirusa rozstrzygnięcie serii konkursów tematycznych było możliwe dopiero teraz. Jak przyznaje prezes Piotr Sołtyk poziom prac był bardzo wysoki, co nie ułatwiło ostatecznego wyboru, jednak już teraz w planach są kolejne ciekawe inicjatywy. 


Ekologiczną inicjatywę PGKiM w Sandomierzu wsparł kwotą 17 tysięcy złotych Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Grzegorz Socha, który dziś wręczał nagrody zwycięzcom wspomniał, że proces edukacji o ekologii powinien zaczynać się od najmłodszych lat. 


Trzy ekologiczne konkursy tematycznie związane z segregacją odpadów skierowane były do uczniów szkół podstawowych na terenie miasta. W konkursie licznie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 i Katolickiej Szkoły Podstawowej. Burmistrz Marcin Marzec przyznał, że cieszy się z tak licznego udziału uczniów sandomierskich szkół.


Wszyscy laureaci każdego z trzech organizowanych konkursów otrzymali nagrody finansowe oraz rzeczowe w postaci wydanej publikacji prezentującej wszystkie nagrodzone prace plastyczne i poetyckie. 

 

Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe