Tragiczna śmierć na rowerze. Przejadą ponad 300 km by oddać hołd zmarłej koleżance

  • 17.09.2020, 15:08 (aktualizacja 17.09.2020, 15:13)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
Tragiczna śmierć na rowerze. Przejadą ponad 300 km by oddać hołd zmarłej… Fot. Facebook.com / Cycleblood

Podziel się:

Oceń:

Kolarze przejeżdżając z Warszawy do Chodzieży uczczą pamięć tragicznie zmarłej kolarki Anny Karbowniczak, która na początku września została potrącona przez samochód podczas jazdy na rowerze, a sprawca tego wypadku uciekł z miejsca zdarzenia nie próbując udzielić żadnej pomocy.

Do tragicznego wypadku doszło 3 września w miejscowości Brzekiniec. 35-letnia Anna Karbowniczak była dziennikarką. Swoje dziennikarskie powołanie spełniała pracując w redakcji "Chodzieżanina", "Głosu Wielkopolskiego" i NaszegoMiasta.pl. Jak czytamy na redakcyjnej stronie pisała o wszystkim, co jest ważne dla mieszkańców, dlatego teraz przyszedł czas, aby zwrócić uwagę na problem kolarzy na polskich drogach. Chodzi mianowicie o to, że wojna między rowerzystami i kierowcami pojazdów trwa, a ofiar tej wojny niestety przybywa.

 
Inicjatorem akcji, która ma zwrócić uwagę na ten olbrzymi problem na polskich drogach oraz uczcić śmierć tragicznie zmarłej Anny jest Tobiasz Jankowski, kolarz amator i pasjonat.


- Postanowiłem wraz grupą wspaniałych ludzi uczcić́ pamięć́ i oddać́ hołd Ani jadąc rowerem z innymi kolarzami z Warszawy do Chodzieży 340 km. Nie chcę, aby to co się̨ stało odeszło w zapomnienie. Chcę natomiast powiedzieć́ o potężnym problemie na drogach, gdzie my kolarze jesteśmy bezbronni w starciu z autem. Moim marzeniem jest, żeby kierowcy w Polsce zdjęli nogę̨ z gazu na widok rowerzysty i z odpowiednią odległością̨ ich wyprzedzali, czyli z zachowaniem 1,5 metra. To bardzo ważne, jednak wielu kierowców o tym zapomina czego mamy teraz konsekwencje" - napisał Tobiasz Jankowski na swoim profilu Cycleblood na Facebooku.


Rowerowe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 23 w piątek 2 października w Warszawie, gdzie odbędzie się start kolarskiego przejazdu. W Chodzieży natomiast kolarze zjawią się w sobotę 3 października około godziny 16.00. Po dotarciu na miejsce kolarze zrobią rundę honorową po mieście, a następnie udadzą się na miejskie tragicznego w skutkach wypadku. 


Jednak przejazd ponad 300 kilometrów to nie jedyny pomysł, ponieważ Tobiasz Jankowski utworzył wspólnie z Fundacją Ukryte Marzenia również fundusz pomocy ofiarom wypadków kolarskich.  


Poniżej przedstawiamy dane do wpłat:


Dane do przelewu: Fundacja Ukryte Marzenia, ul. Strzelecka 15, 64-800 Chodzież
Nazwa banku: BNP Paribas
Numer konta: 05 1600 1462 1079 5381 2000 0005
Tytułem: darowizna


#pomagamykolarzom

 

 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe