"Zdalna Szkoła+". 31 laptopów dla szkół z gminy Koprzywnica

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kolejne 31 nowych laptopów o wartości około 50 tysięcy złotych trafiło do czterech szkół z terenu miasta i gminy Koprzywnica. To już drugi etap pomocy związanej z programem „Zdalna szkoła+”, w ramach którego do koprzywnickich szkół trafia sprzęt komputerowy. Wcześniej szkołom udało się przekazać 30 laptopów, które zostały wykorzystane w czasie pandemii.

Przekazane w ubiegłym tygodniu laptopy po raz kolejny zasiliły zaplecze sprzętowe zarówno szkół publicznych jak również tych prowadzonych przez stowarzyszenia. Do Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy łącznie w dwóch turach trafiło około 50 laptopów. Jak powiedział dyrektor tej szkoły, Mirosław Sarzyński, taka pomoc jest bardzo potrzebna, ponieważ zdalne nauczanie w poprzednim roku szkolnym pokazało, że braki sprzętowe są znaczne.


Jak poinformowała burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska - na razie laptopy będą na wyposażeniu szkół, natomiast jeżeli zajdzie potrzeba prowadzenia zdalnego nauczania trafią do uczniów. 


Poseł Marek Kwitek, który uczestniczył w przekazaniu komputerowego sprzętu przypomniał, że to już druga edycja programu Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Edukacji, na którą przeznaczono 180 mln złotych. Tym razem o finansowe wsparcie mogły zabiegać jedynie samorządy gminne a kryterium dofinansowania stanowiła liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy.  


Laptopy oprócz wspomnianego Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy,  trafiły również do Szkoły Podstawowej w Niedźwicach oraz szkół podstawowych w Postronnej i Gnieszowicach.


Do gmin z powiatu sandomierskiego w ramach tej edycji programu „Zdalna szkoła+” trafiło 525 tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy na zakup laptopów otrzymała gmina Sandomierz i Klimontów, które na ten cel mogły wykorzystać po 75 tysięcy złotych. Gminy Koprzywnica, Zawichost, Dwikozy, Łoniów oraz Obrazów otrzymały po 55 tysięcy dofinansowania, natomiast gmina Wilczyce na zakup laptopów dostała dofinansowanie w wysokości 45 tysięcy złotych. 

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe