Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu otrzymał kolejne wsparcie finansowe. Wszystko po to, aby poczuć się bezpiecznie w dobie koronawirusa!

Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu otrzymał kolejne wsparcie finansowe.…

Podziel się:

Oceń:

Do sandomierskiego Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu trafi 570 442 złotych na sfinansowanie inwestycji związanych z zakupem nowego wyposażenia, testów na obecność COVID-19 oraz środków dezynfekcyjnych.

W województwie świętokrzyskim wsparcie na sfinansowanie przedsięwzięć, chroniących pensjonariuszy i personel przed skutkami koronawirusa otrzymało 33 Domy Pomocy Społecznej. Wartość wszystkich przyznanych grantów opiewa na ponad 19 milionów złotych. 

W powiecie sandomierskim takie wsparcie w wysokości ponad 570 tysięcy złotych otrzymał Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu. 

- Cieszymy się z kolejnych przyznanych nam środków finansowych, które zostaną przeznaczone na ważny cel, a mianowicie walkę ze skutkami koronawirusa. Dzięki tym pieniądzom zarówno pensjonariuszom jak również pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu uda się poprawić bezpieczeństwo. Zostaną zakupione testy na obecność koronawirusa, niezbędne wyposażenie oraz środki dezynfekcyjne – wylicza starosta sandomierski, Marcin Piwnik

Projekt „Bezpieczna Przyszłość” to kolejny przykład aktywności i skuteczności Samorządu Województwa Świętokrzyskiego w pozyskiwaniu pieniędzy na walkę z pandemią Covid-19. Na realizację projektu „Bezpieczna Przyszłość” Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego  pozyskał 20, 7 mln złotych ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe