Zooterapia sposobem na zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych

  • 01.09.2020, 18:11 (aktualizacja 01.09.2020, 18:16)
  • Telewizja STV.PL | [email protected]
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

O tym, że zwierzęta mają na nas bardzo dobry wpływ, a kontakt z nimi doskonale uczy cierpliwości, odpowiedzialności i wzmacnia pewność siebie nie trzeba nikomu przypominać. W ostatnim czasie o tych aspektach mieli szanse przekonać się podopieczni Caritas Diecezji Sandomierskiej, którzy biorą udział w projekcie „Samodzielność droga do sukcesu” .

W ramach prowadzonego projektu uczestnicy mają okazję skorzystać z bogatej oferty zajęć i warsztatów. W ostatnim czasie odbywały się m.in. zajęcia z rękodzieła artystycznego i trening umiejętności społecznych, jednak podopieczni projektu mają również okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas praktycznych zajęć stolarskich i kulinarnych. Teraz przyszedł czas na zajęcia z zooterapii, które jak twierdzi ich instruktorka Agnieszka Prażmowska również przynoszą wiele korzyści.


Główny celem projektu jest przede wszystkim zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych. Każdy z 21 uczestników projektu objęty jest  profesjonalną opieką psychologa oraz logopedy. W niedalekim czasie na uczestników czekać będą jeszcze zajęcia hortiterapii. 


Projekt „Samodzielność drogą do sukcesu – zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych” jest współfinansowany ze środków PFRON.

 

Telewizja STV.PL | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe