Docenili krwiodawców

  • 24.11.2018, 13:11
  • Katarzyna Kaszluga
Docenili krwiodawców Fot. Powiat Sandomierski Na Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu uhonorowali honorowych i krwiodawców.

Podziel się:

Oceń:

Gratulacje, podziękowania i odznaczenia czekały na darczyńców krwi z okazji 60 – lecia Honorowego Krwiodawstwa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Sandomierzu.

W ramach obchodów Dnia Honorowego Krwiodawstwa PCK oraz 60 – lecia Honorowego Krwiodawstwa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża na sandomierskim Zamku Królewskim zostali odznaczeni i nagrodzeni najbardziej zasłużeni krwiodawcy z powiatu sandomierskiego. 

Sala Rycerska na Zamku Królewskim w miniony czwartek, 22 listopada na kilka godzin zamieniła się w salę uroczystej gali podziękowań, odznaczeń i gratulacji. Czwartkową uroczystość otworzył prezes Oddziału Rejonowego PCK w Sandomierzu, Zbigniew Majewski, dziękując wszystkim za zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi i wsparcie idei oddawania krwi. Przypomniał również, że w tym roku krwiodawcy oddali ponad 1200 litrów cennego daru życia. 

Wśród gości znaleźli się także ci, którzy wspierają i promują ideę honorowego krwiodawstwa. Burmistrz Sandomierza, Marcin Marzec z podziękowaniem zwrócił się do wszystkich, którzy regularnie oddają krew, przyczyniając się tym samym do ratowania życia i zdrowia ludzi potrzebujących. 
W trakcie uroczystości  jako pierwsi zostali wyróżnieni „Honorowi Dawcy Krwi – Zasłużeni dla Zdrowia Narodu”, którzy na swoim koncie mają już 20  i więcej litrów oddanej krwi. Wręczono także medale dla „Zasłużonych na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża” oraz odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I , II i III stopnia. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „Krew darem życia”, w którym udział wzięli uczniowie z pięciu szkół podstawowych z sandomierskiego powiatu.

Spotkanie zwieńczył program artystyczny przygotowany przez młodzież z sandomierskich i tarnobrzeskich szkół. Fundatorami nagród byli: Powiat Sandomierski, Miasto i Gmina Koprzywnica, Burmistrz Sandomierza oraz Wojewoda Świętokrzyski.

 

Katarzyna Kaszluga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.PL. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe