OPATÓW: Cztery nowe zakażenia koronawirusem w powiecie opatowskim!

OPATÓW: Cztery nowe zakażenia koronawirusem w powiecie opatowskim!

Podziel się:

Oceń:

Osiem nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono ostatniej doby w całym województwie świętokrzyskim. Aż 4 przypadki z odnotowanych zakażeń zostało potwierdzonych na terenie powiatu opatowskiego, gdzie zainfekowane są dwie kobiety i dwóch mężczyzn.
W ostatnich dniach na terenie powiatu opatowskiego gwałtownie wzrasta liczba osób poddanych kwarantannie domowej. Sytuacja ma związek z potwierdzonym zakażeniem w rodzinie jednej z pracownic szwalni w Baćkowicach. Wczoraj w izolacji przebywało 238 osób, a łączna liczba chorych na Covid-19 w powiecie wynosiła 15, z czego trzy osoby są hospitalizowane. Dziś blisko 40 pracowników szwalni w Baćkowicach zostanie przebadanych pod kątem zakażenia koronawirusem.
 
Jak poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego w regionie w ciągu ostatniej doby potwierdzono 8 nowych zakażeń.
 
- Zakażenie patogenem potwierdzono u dwóch kobiet i mężczyzn z powiatu opatowskiego, nastolatki z powiatu starachowickiego, chłopca z kazimierskiego oraz mężczyzny z powiatu kieleckiego – informuje Ewa Łukomska.
 
W województwie odnotowano również 9 ozdrowień. Chorobę COVID-19 pokonało siedem osób z powiatu kieleckiego oraz mieszkańcy z powiatu koneckiego i skarżyskiego.
Dotychczas na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 938 zachorowań na COVID-19, w tym 45 zgonów oraz 754 ozdrowienia.
Telewizja STV.pl | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe